PTT Filateli Apk Cracked Full Free Download

PTT Filateli

Description :

Türkiye Cumhuriyeti adına posta pullarını çıkarma yetkisi 5584 sayılı yasa ile Kuruluşumuza verilmiştir. Bu esasa bağlı olmak üzere Kuruluşumuz, a- Pul ve filatelik materyal üretimi ve satışı, b- Pul sergileri düzenlenmesi, c- Filatelik damgaların (ilk gün ve özel gün damgaları) hazırlanması ve kullandırılması, d- Filatelinin tanıtılması konularındaki çalışmaları ile filateli hizmetlerini yürütmektedir.

Kuruluşumuz filateli hizmetlerini Şirketimiz bünyesinde bulunan Filateli ve Abone İşleri Şubesi, Başmüdürlüklerimiz birimleri, Başmüdürlüklerimize bağlı PTT Merkezleri ve Filateli Gişeleri ile yürütmektedir.

The power to issue the stamps were given to our organization by mail on behalf of the Republic of Turkey Law No. 5584. Our organization to be connected to these principles, a- stamps and philatelic material production and sales, arranging b Stamp exhibitions, c philatelic stamp of the (first day and special day stamps) Preparation and utilization of, engages in the philately service with the study of the introduction d Philately in.

Our company is located within the Company and the Subscriber Affairs Branch of the Philatelic philately services, our regional directorates units, engages with our Regional Directorates connected post offices and Philatelic bookies.

Screenshots
PTT-FilateliPTT-Filateli 1PTT-Filateli 2PTT-Filateli 3PTT-Filateli 4PTT-Filateli 5PTT-Filateli 6PTT-Filateli 7PTT-Filateli 8PTT-Filateli 9PTT-Filateli 10PTT-Filateli 11PTT-Filateli 12

About This Application :


Updated : 2017-05-09
Developer : T.C. Posta ve Telgraf Teşkilati Genel Müdürlüğü
Current Version : 1.8
Size : 1.5M
Reviews : 10
Installs : 41883
Google Play Link: Link

Related Apps:

Previous Application

«
    
Next Application

»